Farmasi Etik Kurulu Nedir?

Özlem Selçuk tarafından tarihinde yayınlandı

Farmasi etik kurulu ; üyelerin düzenini sağlayan , Farmasi içi adaletli olunmasını sağlayan haksızlıkların önüne geçilmesini sağlayan bir iç mekanizmadır.

Her şirkette olduğu gibi Farmasi‘de de kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalara ek olarak sponsorlar da kampanya yapmaktadırlar. Kampanya algısını abartarak kişisel gelirlerini de işin içerisine katarak çok yüksek miktarda ürün hediyeler zaman zaman sponsorlar tarafından verildiği gözlemlenmektedir.

İşte tam da burada etik kurulu devreye girmekte ve bu sponsorların kampanyalarını durdurmaktadır. Durdurulmasını talep etmesindeki sebep şudur; maddi yetersizliği olan sponsorla maddi imkanları üst seviyede bulunan sponsorun haklarını eşitlemek amacıyla devreye girmektedir.

Farmasi'ye ücretsiz katalog hediyeli üye olabilirsiniz. Hemen üye olmak için tıklayınız.

Aksi takdirde maddi imkanları üst seviyede olan sponsora üye olmak isteyen çok olacağı gibi diğer sponsor fazla tercih edilmeyecektir.

Bir başka örnek vermek gerekirse Farmasi etik kurulu aynı ”Rekabet Kurumu” gibi çalışmakta. Farmasi üyelerinin kendi aralarında yada dışarıya karşı eşit şartlarda olmalarını sağlayan bir kuruldur.

Üst yönetim kadrosu toplanıp konuşarak istişare ederek yapılması gereken kararlaştırılarak uygulanır. Ben yaptım oldu tarzı kat-i suretle işlememektedir.

Farmasi kimsenin hakkını yemeyeceği gibi kimsenin hakkını da yedirmemekte dir. Tüm Farmasi üyelerinin ve kullanıcılarının haklarını korumakta , saygı duymakta , kollamaktadır.

Ücretsiz Kayıt Ol


Kategoriler: Farmasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir